Prețurile pentru bilete de avion din Alicante către Cluj-Napoca

Găsiți zboruri ieftine din Alicante către Cluj-Napoca și comparați prețurile zborurilo a companiilor aeriene folosind Cluj.Travel. Pe site, puteți face cunoștință cu orarul de zbor și puteți cumpăra un bilet de avion la un preț de 808 de lei, cu o dată de plecare pe 18 Decembrie 2020.

Lu
Ma
Mi
Jo
Vi
Dum
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 

Cel mai ieftin zbor Alicante - Cluj-Napoca găsit la ziua de 2 zile acum. Costul acestuia cu o singură direcție și cu bagaj de cală este de la 808 lei, cu plecarea la 18 Decembrie 2020. Prețul minim pentru un zbor dus-întors va fi de la 1 120 lei. Acest bilet a fost găsit 1 zi acum, cu datele de plecare spre Cluj-Napoca pe 23 Decembrie 2020 an, înapoi la Alicante, pe 03 Ianuarie 2021 an

Bilete de avion Alicante - Cluj-Napoca (ALC - CLJ)

În tabel sunt prezentate prețurile minime pentru avion de la Alicante la Cluj-Napoca pentru un zbor direct. Dacă găsiți un bilet ieftin, nu amânați achiziția, ofertele de ultim moment se termină foarte repede.

Zboruri dus-întors Alicante - Cluj-Napoca

Costul biletelor de avion pe ruta Alicante - Cluj-Napoca (România) în ambele direcții. Cel mai ieftin bilet a fost cumpărat 1 zi acum, prețul său a fost de la 1 120 lei, pleacă spre Cluj-Napoca pe 23 Decembrie 2020 an și se întoarce la Alicante la 03 Ianuarie 2021 an.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata șederiiZboruri directe
Iberia IB 8865 Zbor de seară
Plecare 23.12.20 21:30, Mi
1 escală Durata șederii 11 zile
Retur 03.01.21 19:35, Dum

Orarul de zboruri Alicante - Cluj-Napoca 2020

Din orar veți afla la ce oră au zborurile din Alicante și la ce oră sosesc în Cluj-Napoca. Toate companiile aeriene care operează un zbor direct în această direcție sunt indicate astăzi, mâine și următoarele zile.

Peste 2 zboruri pe săptămână, care durează de la 3ore 15min. Ora locală de plecare și sosire este indicată.
21:5002:05
Wizz Air W63414 Wizz Air W63414
ALC → CLJ
- - Mi - - - Dum
Aflați prețul

* Programul este indicat doar pentru zboruri regulate și low cost.

Informații zbor de la Alicante la Cluj-Napoca

Zborul de la Alicante la Cluj-Napoca, cu excepția escalei, durează de 03:25 ore, distanța dintre orașe este de 2175 km sau 1351 mile. Primul avion de dimineață de la Alicante pleacă spre Cluj-Napoca la 22:55. Iar ultimul zbor de seară pleacă la 22:55.

Airplane

Doar dus

de la 808 lei

Airplane

Dus-întors

de la 1 120 lei

The earliest flight

Cel mai devreme zbor

22:55

The latest flight

Durata zborului

03:20

distance

Distanța

2175 km

Cel mai rapid bilet de avion Alicante - Cluj-Napoca de la Wizz Air cu numărul cursei W6 3414 zboară la 03:20 minute cu plecare de la Alicante-Elche Aeroportul la ora 22:55 și ajunge la 02:15 la Aeroportul Avram Iancu. Acest zbor este operat pe o avia linie modernă Airbus A320.

Linii aeriene

Zbor direct

1 companii aeriene zboară de la Alicante la Cluj-Napoca cu un zbor direct. Cea mai populară companie de zbor direct este Wizz Air.

  • Wizz Air: W6 3414

*Numărul zborului

Zboruri cu escală

Puteți cumpăra bilete de avion pentru zboruri cu escală de la Alicante la Cluj-Napoca de la 4 companii aeriene:

  • EasyJet: Helsinki
  • Ryanair: Helsinki, Roma
  • Vueling: Paris, Barcelona
  • Jetairfly: Bruxelles

*Orașe de tranzit

Aeroporturi

Prețurile biletelor de avion de la aeroporturi. Traficul aerian de la Alicante este deservit de 1 aeroporturi. Avioanele ajung la un 1 aeroport din Cluj-Napoca.

Aeroporturile din Alicante

Alicante-Elche Aeroportul  ~ 10 km* de la 96 lei

Aeroporturile din Cluj-Napoca

Aeroportul Avram Iancu  ~ 9 km* de la 96 lei

*Distanța dintre aeroport și centrul orașului

Avioane

Pe ruta Alicante - Cluj-Napoca zboară 1 modele de aeronave de la 1 companii aeriene. Cel mai rapid avion Airbus A320, de la compania Wizz Air.

  • Airbus A320

Orașe de transfer

Lista orașelor pentru zboruri de la Alicante la Cluj-Napoca cu transfer. Cea mai bună opțiune este să zburați prin:

Zboruri din Alicante către România

Lista biletelor de avion din Alicante către România achiziționate pe site-ul Cluj.Travel în 48 de ore. Dacă găsiți o ofertă interesantă, nu amânați achiziția, prețurile se schimbă la fiecare 15 minute.

Alicante - București RO 434 Tarom Boeing 737-800
02:20 Alicante-Elche Aeroportul
Durată 3 ore 30 min Zbor direct
05:50 Aeroportul Internațional Henri Coandă
de la 230 lei 24 Februarie 2021
Alicante - Cluj-Napoca W6 3414 Wizz Air Airbus A320
22:55 Alicante-Elche Aeroportul
Durată 3 ore 20 min Zbor direct
02:15 Aeroportul Avram Iancu
de la 808 lei 18 Decembrie 2020
Alicante - Craiova FR 1424 Ryanair Boeing 737-800
13:50 Alicante-Elche Aeroportul
Durată 7 ore 35 min 1 escală
21:25 Aeroportul Internațional Craiova
A căuta 08 Decembrie 2020
Alicante - Timișoara LH 1849 Lufthansa Airbus A319
08:50 Alicante-Elche Aeroportul
Durată 5 ore 50 min 1 escală
14:40 Aeroportul Internațional "Traian Vuia"
de la 1 270 lei 08 Decembrie 2020
Alicante - Iași TB 1142 Jetairfly Boeing 737-800
08:50 Alicante-Elche Aeroportul
Durată 9 ore 5 min 1 escală
17:55 Aeroportul Internațional Iași
A căuta 08 Decembrie 2020

Toate zborurile din Alicante

Zboruri ieftine de la Spania la Cluj-Napoca

Cele mai ieftine zboruri din orașele din Spania la Cluj-Napoca găsite de utilizatori pe site-ul nostru. Dacă nu ați găsit direcția de zbor dorită, utilizați formularul de căutare din partea de sus a paginii.

Barcelona - Cluj-Napoca W6 3406 Wizz Air Airbus A320
18:30 Aeroportul Barcelona-El Prat
Durată 3 ore 5 min Zbor direct
21:35 Aeroportul Avram Iancu
de la 593 lei 12 Decembrie 2020
Tenerife - Cluj-Napoca I2 3963 Iberia Express Airbus A320
15:20 Tenerife North Aeroportul
Durată 8 ore 5 min 1 escală
23:25 Aeroportul Avram Iancu
A căuta 08 Decembrie 2020
Madrid - Cluj-Napoca W6 3402 Wizz Air Airbus A320
10:50 Adolfo Suarez Madrid-Barajas Aeroportul
Durată 3 ore 40 min Zbor direct
14:30 Aeroportul Avram Iancu
de la 212 lei 12 Iunie 2021
Alicante - Cluj-Napoca W6 3414 Wizz Air Airbus A320
22:55 Alicante-Elche Aeroportul
Durată 3 ore 20 min Zbor direct
02:15 Aeroportul Avram Iancu
de la 808 lei 18 Decembrie 2020
Malaga - Cluj-Napoca IB 8949 Iberia Bombardier CRJ1000
15:35 Malaga Aeroportul
Durată 7 ore 50 min 1 escală
23:25 Aeroportul Avram Iancu
de la 553 lei 05 Decembrie 2020

Toate zborurile către Cluj-Napoca

Cluj-Napoca

Bilete de avion din Alicante către Cluj-Napoca
Cluj-Napoca

Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

Copyright © 2016-2020. Toate drepturile sunt rezervate. Cluj.Travel-parte a HolidayPrice Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. Politica privind cookie-urile. UniTicket.ro Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul Cluj.Travel.