Prețurile pentru bilete de avion din București către Lisabona

Găsiți zboruri ieftine din București către Lisabona și comparați prețurile zborurilo a companiilor aeriene folosind Cluj.Travel. Pe site, puteți face cunoștință cu orarul de zbor și puteți cumpăra un bilet de avion la un preț de 119 de lei, cu o dată de plecare pe 02 Octombrie 2020.

Cel mai ieftin zbor București - Lisabona găsit la ziua de 2 zile acum. Costul acestuia cu o singură direcție și cu bagaj de cală este de la 119 lei, cu plecarea la 02 Octombrie 2020. Prețul minim pentru un zbor dus-întors va fi de la 252 lei. Acest bilet a fost găsit 2 zile acum, cu datele de plecare spre Lisabona pe 13 Octombrie 2020 an, înapoi la București, pe 16 Octombrie 2020 an

Bilete pentru avionul București - Lisabona (BUH - LIS)

În tabel sunt prezentate prețurile minime pentru avion de la București la Lisabona pentru un zbor direct. Dacă găsiți un bilet ieftin, nu amânați achiziția, ofertele de ultim moment se termină foarte repede.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata călătorieiZboruri directe
02.10.2020 Vineri
de la 119 lei KupiBilet.ru
Economic Găsit alaltăieri
1 transfer 50 ore 10 min
Găsiți zboruri
01.10.2020 Joi
de la 136 lei Kiwi.com
Economic Găsit alaltăieri
1 transfer 17 ore 55 min
Găsiți zboruri
08.10.2020 Joi
de la 146 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-11
1 transfer 17 ore 55 min
Găsiți zboruri
03.10.2020 Sâmbătă
de la 146 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-10
1 transfer 7 ore 5 min
Găsiți zboruri
16.10.2020 Vineri
de la 160 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-14
1 transfer 21 ore 5 min
Găsiți zboruri
02.10.2020 Vineri
de la 181 lei KupiBilet.ru
Economic Găsit alaltăieri
2 transferuri 45 ore 50 min
Găsiți zboruri
01.10.2020 Joi
de la 198 lei KupiBilet.ru
Economic Găsit alaltăieri
2 transferuri 35 ore 10 min
Găsiți zboruri
03.10.2020 Sâmbătă
de la 212 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-10
2 transferuri 11 ore 20 min
Găsiți zboruri
16.10.2020 Vineri
de la 218 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-14
2 transferuri 14 ore 35 min
Găsiți zboruri
08.10.2020 Joi
de la 265 lei Mytrip.com
Economic Găsit 2020-09-11
2 transferuri 13 ore 20 min
Găsiți zboruri
03.10.2020 Sâmbătă
de la 469 lei Wizz Air
Economic Găsit 2020-09-10
fără transferuri 4 ore 40 min
Găsiți zboruri

Zboruri dus-întors București - Lisabona

Costul biletelor de avion pe ruta București - Lisabona (Portugalia) în ambele direcții. Cel mai ieftin bilet a fost cumpărat 2 zile acum, prețul său a fost de la 252 lei, pleacă spre Lisabona pe 13 Octombrie 2020 an și se întoarce la Bucharest la 16 Octombrie 2020 an.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata șederiiZboruri directe
Wizz Air W6 3099 Zbor de dimineață
Dus 13.10.20 07:10, Ma
1 transfer Durata șederii 4 zile
întors 17.10.20 14:35, Sâ
Ryanair FR 3959 Zbor de seară
Dus 18.09.20 21:50, Vi
1 transfer Durata șederii 3 zile
întors 22.09.20 09:05, Ma

Orarul de zboruri București - Lisabona 2020

Din orar veți afla la ce oră au zborurile din București și la ce oră sosesc în Lisabona. Toate companiile aeriene care operează un zbor direct în această direcție sunt indicate astăzi, mâine și următoarele zile.

Peste 7 zboruri pe săptămână, care durează de la 4ore 30min. Ora locală de plecare și sosire este indicată.
07:2509:55
Blue Air 0B157 Blue Air 0B157
OTP → LIS
- Ma - - - - -
Aflați prețul
15:4518:25
Wizz Air W63197 Wizz Air W63197
OTP → LIS
- Ma - Jo - -
Aflați prețul
19:3522:05
Blue Air 0B157 Blue Air 0B157
OTP → LIS
- - - Jo - - -
Aflați prețul
19:5022:20
Blue Air 0B157 Blue Air 0B157
OTP → LIS
- - - - Vi - -
Aflați prețul
20:1022:40
Blue Air 0B157 Blue Air 0B157
OTP → LIS
- - - - - -
Aflați prețul

* Programul este indicat doar pentru zboruri regulate și low cost.

Zborul în cifre

Zborul de la București la Lisabona, cu excepția escalei, durează de 04:30 ore, distanța dintre orașe este de 2970 km sau 1845 mile. Primul avion de dimineață de la București pleacă spre Lisabona la 07:05. Iar ultimul zbor de seară pleacă la 21:00.

Airplane

O singură direcție

de la 119 lei

Airplane

Dus-întors

de la 252 lei

The earliest flight

Cel mai devreme zbor

07:05

The latest flight

Durata zborului

04:25

distance

Distanța

2970 km

Cel mai rapid bilet de avion București - Lisabona de la Wizz Air cu numărul cursei W6 3197 zboară la 04:25 minute cu plecare de la Aeroportul Internațional Henri Coandă la ora 15:05 și ajunge la 19:30 la Lisbon Portela Aeroportul. Acest zbor este operat pe o avia linie modernă Airbus A320.

Linii aeriene

Zbor direct

2 companii aeriene zboară de la București la Lisabona cu un zbor direct. Cea mai populară companie de zbor direct este Blue Air.

  • Blue Air: 0B 157
  • Wizz Air: W6 3197

*Numărul zborului

Zboruri cu escală

Puteți cumpăra bilete de avion pentru zboruri cu escală de la București la Lisabona de la 7 companii aeriene:

  • Wizz Air: Malaga, Madrid, Bruxelles
  • Ryanair: Milano, Roma
  • Blue Air: Hamburg, Roma, Milano
  • Turkish Airlines: Istanbul
  • Austrian Airlines: Viena
  • KLM: Amsterdam
  • Tarom: Barcelona, Amsterdam, Frankfurt
  • : Frankfurt

*Orașe de tranzit

Aeroporturi

Prețurile biletelor de avion de la aeroporturi. Traficul aerian de la București este deservit de 1 aeroporturi. Avioanele ajung la un 1 aeroport din Lisabona.

Aeroporturile din București

Aeroportul Internațional Henri Coandă  ~ 17 km* de la 136 lei

Aeroporturile din Lisabona

Lisbon Portela Aeroportul  ~ 7 km* de la 148 lei

*Distanța dintre aeroport și centrul orașului

Avioane

Pe ruta București - Lisabona zboară 6 modele de aeronave de la 2 companii aeriene. Cel mai rapid avion Airbus A320, de la compania Wizz Air.

  • Airbus A320
  • Airbus A321
  • Boeing 737
  • Boeing 737-300
  • Boeing 737-500
  • Boeing 737-800

Orașe de transfer

Lista orașelor pentru zboruri de la București la Lisabona cu transfer. Cea mai bună opțiune este să zburați prin:

Zboruri din București către Portugalia

Lista biletelor de avion din București către Portugalia achiziționate pe site-ul Cluj.Travel în 48 de ore. Dacă găsiți o ofertă interesantă, nu amânați achiziția, prețurile se schimbă la fiecare 15 minute.

București - Lisabona W6 3197 Wizz Air Airbus A320
15:05 Aeroportul Internațional Henri Coandă
pe drum 4 ore 25 min Zbor direct
19:30 Lisbon Portela Aeroportul
de la 119 lei 02 Octombrie 2020
București - Porto W6 3089 Wizz Air Airbus A321
11:45 Aeroportul Internațional Henri Coandă
pe drum 7 ore 0 min 1 transfer
18:45 Porto Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020
București - Funchal LH 1423 Lufthansa Airbus A320 NEO
03:10 Aeroportul Internațional Henri Coandă
pe drum 11 ore 55 min 2 transferuri
15:05 Madeira Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020
București - Faro RO 381 Tarom Boeing 737-800
06:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
pe drum 7 ore 50 min 1 transfer
14:30 Faro Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020
București - Ponta Delgada (Azore) LH 1423 Lufthansa Airbus A320
04:15 Aeroportul Internațional Henri Coandă
pe drum 11 ore 0 min 2 transferuri
15:15 Joao Paulo II Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020

Toate zborurile din București

Zboruri ieftine de la România la Lisabona

Cele mai ieftine zboruri din orașele din România la Lisabona găsite de utilizatori pe site-ul nostru. Dacă nu ați găsit direcția de zbor dorită, utilizați formularul de căutare din partea de sus a paginii.

București - Lisabona W6 3197 Wizz Air Airbus A320
15:05 Aeroportul Internațional Henri Coandă
pe drum 4 ore 25 min Zbor direct
19:30 Lisbon Portela Aeroportul
de la 119 lei 02 Octombrie 2020
Cluj-Napoca - Lisabona W6 3325 Wizz Air Airbus A320
10:55 Aeroportul Avram Iancu
pe drum 6 ore 35 min 1 transfer
17:30 Lisbon Portela Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020
Craiova - Lisabona W6 3753 Wizz Air Airbus A320
03:10 Aeroportul Internațional Craiova
pe drum 11 ore 5 min 1 transfer
14:15 Lisbon Portela Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020
Timișoara - Lisabona W6 3551 Wizz Air Airbus A320
12:55 Aeroportul Internațional "Traian Vuia"
pe drum 6 ore 10 min 1 transfer
19:05 Lisbon Portela Aeroportul
A căuta 25 Septembrie 2020
Iași - Lisabona W6 3677 Wizz Air Airbus A320
03:15 Aeroportul Internațional Iași
pe drum 8 ore 55 min 1 transfer
12:10 Lisbon Portela Aeroportul
de la 277 lei 25 Septembrie 2020

Toate zborurile către Lisabona

Lisabona

Bilete de avion din București către Lisabona
Lisabona

Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

Copyright © 2016-2020. Toate drepturile sunt rezervate. Cluj.Travel-parte a HolidayPrince Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. UniTicket.ro Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul Cluj.Travel.