Prețurile pentru bilete de avion din Chișinău către Los Angeles

Găsiți zboruri ieftine din Chișinău către Los Angeles și comparați prețurile zborurilo a companiilor aeriene folosind Cluj.Travel. Pe site, puteți face cunoștință cu orarul de zbor și puteți cumpăra un bilet de avion la un preț de 1 264 de lei, cu o dată de plecare pe 02 Noiembrie 2020.

Cel mai ieftin zbor Chișinău - Los Angeles găsit la ziua de 3 zile acum. Costul acestuia cu o singură direcție și cu bagaj de cală este de la 1 264 lei, cu plecarea la 02 Noiembrie 2020. Prețul minim pentru un zbor dus-întors va fi de la 2 142 lei. Acest bilet a fost găsit 2 zile acum, cu datele de plecare spre Los Angeles pe 16 Noiembrie 2020 an, înapoi la Chișinău, pe 24 Noiembrie 2020 an

Bilete pentru avionul Chișinău - Los Angeles (KIV - LAX)

În tabel sunt prezentate prețurile minime pentru avion de la Chișinău la Los Angeles pentru un zbor direct. Dacă găsiți un bilet ieftin, nu amânați achiziția, ofertele de ultim moment se termină foarte repede.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata călătorieiZboruri directe
28.10.2020 Miercuri
de la 1 566 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-10
1 transfer 30 ore 45 min
Găsiți zboruri
28.10.2020 Miercuri
de la 1 726 lei Kiwi.com
Economic Găsit 2020-09-10
2 transferuri 32 ore 5 min
Găsiți zboruri

Cel mai popular zbor Chișinău - Los Angeles este în Aprilie, Iulie, August. În această perioadă, prețul mediu al biletelor de avion este de la 1 830 lei. În sezonul scăzut din Februarie, Martie, Iunie, biletele de avion devin mai ieftine, iar prețul mediu va fi de la 1 293 lei într-o direcție.

Zboruri dus-întors Chișinău - Los Angeles

Costul biletelor de avion pe ruta Chișinău - Los Angeles (Statele Unite) în ambele direcții. Cel mai ieftin bilet a fost cumpărat 2 zile acum, prețul său a fost de la 2 142 lei, pleacă spre Los Angeles pe 16 Noiembrie 2020 an și se întoarce la Chisinau la 24 Noiembrie 2020 an.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata șederiiZboruri directe
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 14.01.21 16:00, Jo
2 transferuri Durata șederii 8 zile
întors 22.01.21 15:15, Vi
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 15.11.20 16:00, Du
2 transferuri Durata șederii 8 zile
întors 23.11.20 15:15, Lu
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 15.12.20 16:00, Ma
2 transferuri Durata șederii 8 zile
întors 23.12.20 15:15, Mi
Air Moldova 9U 863 Zbor de dimineață
Dus 21.10.20 06:50, Mi
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 30.10.20 15:15, Vi
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 09.10.20 16:00, Vi
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 18.10.20 15:20, Du
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 14.10.20 16:00, Mi
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 23.10.20 15:20, Vi
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 07.10.20 16:00, Mi
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 16.10.20 15:20, Vi
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 11.10.20 16:00, Du
2 transferuri Durata șederii 10 zile
întors 21.10.20 12:45, Mi
Turkish Airlines TK 272 Zbor de seară
Dus 08.10.20 21:15, Jo
1 transfer Durata șederii 8 zile
întors 16.10.20 20:25, Vi
Turkish Airlines TK 272 Zbor de seară
Dus 01.10.20 21:15, Jo
1 transfer Durata șederii 8 zile
întors 09.10.20 20:25, Vi
Turkish Airlines TK 272 Zbor de seară
Dus 24.09.20 21:15, Jo
1 transfer Durata șederii 8 zile
întors 03.10.20 09:05, Sâ
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 02.10.20 16:00, Vi
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 11.10.20 15:20, Du
Turkish Airlines TK 270 Zbor de dimineață
Dus 04.10.20 09:55, Du
1 transfer Durata șederii 9 zile
întors 13.10.20 09:05, Ma
Wizz Air W6 6917 Zbor de zi
Dus 03.10.20 12:35, Sâ
2 transferuri Durata șederii 8 zile
întors 11.10.20 15:20, Du
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 27.09.20 16:00, Du
2 transferuri Durata șederii 10 zile
întors 07.10.20 12:45, Mi
Turkish Airlines TK 270 Zbor de dimineață
Dus 06.10.20 09:55, Ma
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 15.10.20 20:25, Jo
Austrian Airlines OS 656 Zbor de zi
Dus 20.09.20 16:00, Du
2 transferuri Durata șederii 10 zile
întors 30.09.20 12:45, Mi
Turkish Airlines TK 270 Zbor de dimineață
Dus 29.09.20 09:55, Ma
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 08.10.20 20:25, Jo
Air Moldova 9U 745 Zbor de zi
Dus 28.09.20 13:55, Lu
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 07.10.20 05:30, Mi
Air Moldova 9U 831 Zbor de seară
Dus 18.09.20 20:30, Vi
2 transferuri Durata șederii 9 zile
întors 27.09.20 15:20, Du

Orarul de zboruri Chișinău - Los Angeles 2020

Din orar veți afla la ce oră au zborurile din Chișinău și la ce oră sosesc în Los Angeles. Toate companiile aeriene care operează un zbor direct în această direcție sunt indicate astăzi, mâine și următoarele zile.

Orarul zborurilor nu a fost găsit

Selectați o dată pentru a căuta zboruri ieftine către destinație.

* Programul este indicat doar pentru zboruri regulate și low cost.

Zborul în cifre

Zborul de la Chișinău la Los Angeles, cu excepția escalei, durează de 14:30 ore, distanța dintre orașe este de 10412 km sau 6467 mile. Primul avion de dimineață de la Chișinău pleacă spre Los Angeles la 11:00. Iar ultimul zbor de seară pleacă la 18:30.

Airplane

O singură direcție

de la 1 264 lei

Airplane

Dus-întors

de la 2 142 lei

The earliest flight

Cel mai devreme zbor

11:00

The latest flight

Durata zborului

17:10

distance

Distanța

10412 km

Cel mai rapid bilet de avion Chișinău - Los Angeles de la Turkish Airlines cu numărul cursei TK 270 zboară la 17:10 minute cu plecare de la Aeroportul Internațional Chișinău la ora 07:35 și ajunge la 00:45 la Los Angeles. Acest zbor este operat pe o avia linie modernă Airbus A320.

Linii aeriene

Zbor direct

0 companii aeriene zboară de la Chișinău la Los Angeles cu un zbor direct. Cea mai populară companie de zbor direct este .

*Numărul zborului

Zboruri cu escală

Puteți cumpăra bilete de avion pentru zboruri cu escală de la Chișinău la Los Angeles de la 6 companii aeriene:

  • Air Moldova: Dublin, Philadelphia, New York
  • Wizz Air: Helsinki, Toronto
  • Lufthansa: Frankfurt, San Francisco, Toronto
  • Turkish Airlines: Istanbul, Helsinki, Chicago
  • Aeroflot: Moscova
  • Tarom: București, Helsinki

*Orașe de tranzit

Aeroporturi

Prețurile biletelor de avion de la aeroporturi. Traficul aerian de la Chișinău este deservit de 1 aeroporturi. Avioanele ajung la un 2 aeroport din Los Angeles.

Aeroporturile din Chișinău

Aeroportul Internațional Chișinău  ~ 13 km* de la 1 266 lei

Aeroporturile din Los Angeles

Los Angeles  ~ 8 km* de la 1 266 leiOntario  ~ 4 km* de la 2 441 lei

*Distanța dintre aeroport și centrul orașului

Avioane

Pe ruta Chișinău - Los Angeles zboară 19 modele de aeronave de la 6 companii aeriene. Cel mai rapid avion Airbus A320, de la compania Turkish Airlines.

  • ATR 42/ATR 72 FR/IT
  • Airbus A319
  • Airbus A320
  • Airbus A320 NEO
  • Airbus A330-200
  • Airbus A340-300
  • Boeing 737-700
  • Boeing 737-800
  • Boeing 737-900
  • Boeing 747-400
  • Boeing 757-200
  • Boeing 757-300
  • Boeing 777
  • Boeing 777-200LR
  • Boeing 777-300ER
  • Boeing 787
  • Boeing 787-900
  • Canadair regional jet
  • Embraer 190

Orașe de transfer

Lista orașelor pentru zboruri de la Chișinău la Los Angeles cu transfer. Cea mai bună opțiune este să zburați prin:

Zboruri din Chișinău către Statele Unite

Lista biletelor de avion din Chișinău către Statele Unite achiziționate pe site-ul Cluj.Travel în 48 de ore. Dacă găsiți o ofertă interesantă, nu amânați achiziția, prețurile se schimbă la fiecare 15 minute.

Chișinău - New York LH 1475 Lufthansa Embraer 190
11:50 Aeroportul Internațional Chișinău
pe drum 13 ore 40 min 1 transfer
01:30 John F. Kennedy
de la 958 lei 31 Octombrie 2020
Chișinău - Los Angeles TK 270 Turkish Airlines Airbus A320
07:35 Aeroportul Internațional Chișinău
pe drum 17 ore 10 min 1 transfer
00:45 Los Angeles
de la 1 264 lei 02 Noiembrie 2020
Chișinău - Miami TK 270 Turkish Airlines Boeing 737-800
07:35 Aeroportul Internațional Chișinău
pe drum 17 ore 35 min 1 transfer
01:10 Miami
de la 1 223 lei 31 Octombrie 2020
Chișinău - Chicago 9U 863 Air Moldova Airbus A319
11:00 Aeroportul Internațional Chișinău
pe drum 14 ore 30 min 1 transfer
01:30 O'Hare
de la 1 449 lei 31 Octombrie 2020
Chișinău - San Francisco LH 1475 Lufthansa Embraer 190
11:50 Aeroportul Internațional Chișinău
pe drum 16 ore 15 min 1 transfer
04:05 San Francisco
de la 1 359 lei 24 Octombrie 2020

Toate zborurile din Chișinău

Zboruri ieftine de la Moldova la Los Angeles

Cele mai ieftine zboruri din orașele din Moldova la Los Angeles găsite de utilizatori pe site-ul nostru. Dacă nu ați găsit direcția de zbor dorită, utilizați formularul de căutare din partea de sus a paginii.

Chișinău - Los Angeles TK 270 Turkish Airlines Airbus A320
07:35 Aeroportul Internațional Chișinău
pe drum 17 ore 10 min 1 transfer
00:45 Los Angeles
de la 1 264 lei 02 Noiembrie 2020

Toate zborurile către Los Angeles

Los Angeles

Bilete de avion din Chișinău către Los Angeles
Los Angeles

Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

Copyright © 2016-2020. Toate drepturile sunt rezervate. Cluj.Travel-parte a HolidayPrince Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. UniTicket.ro Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul Cluj.Travel.